Žminj - Gorica 2 - 2

Ponedjeljak, 08.02.2010.
Pregledano 2283 puta
Foto galerija

Nogometaši Gorice odigrali su prvu pripremnu utakmicu, koja bi sudeæi prema daljnjem rasporedu trebala biti najlakša.
Obzirom na sprijeèenost igraèa Žminja zbog obaveza na poslu, u Galižani, na vrlo dobrom terenu, odigrana je noæna utakmica, no uz hladnoæu koja je noæu ipak prevladala ugodu dnevnog sunca i rasvjeta je bila vrlo loša, pa su uvjeti za igru bili podosta otežani. Gorica je nastupila sa dva razlièita sastava u dva poluvremena, a danas nisu u igru ulazili Žugaj, Biljan i Pavlica.
U prvom dijelu Gorica je istrèala u slijedeæem sastavu:
Kopriæ, Preseèki, Suèiæ, Hodonj, Periæ, Ferenèek, Menzil, Bajto, Pek, Budimir, Hajduk

Prvo poluvrijeme odigrano je sa mnogo tempa i kombinatorike, nogometaÅ¡i Gorice su bili u konstantnoj inicijativi prema Å¡esnaestercu Žminja, no u samom vrhu napada je bilo podosta dekoncentracije, ali i previÅ¡e bespotrebnih nedozvoljenih pozicija i Budimira i Hajduka. Vidjelo se odmah da æe Bajto biti velika prevaga, te da nedostaje joÅ¡ malo sigurnosti i mirnoæe u obrani, ali i da ima joÅ¡ vremena da se sve kockice poslože. Žminj je unatoè stalnom pritisku Gorice poveo u 37. minuti 2:0. Prvo je Sandi Pamiæ iskoristio jednu brzu kontru i svladao Kopriæa, da bi nakon možda i nepotrebnog prekrÅ¡aja Suèiæa tijelom u 37. minuti bio dosuðen kazneni udarac za Žminj koji je Peteh realizirao. Tri minute kasnije smanjio je Budimir nakon lijepog proigravanja, a do kraja prvog dijela, Gorica je u nekoliko navrata bila blizu izjednaèenju, ali su odlièan vratar i obrana domaæih spaÅ¡avali nemoguæe.

U nastavku je za Goricu istrèala slijedeæa jedanaestorka:
Hadžiæ, Bogoviæ, Makarun, Sabljak, Vidak, Dvornekoviæ, Sedmak, Da Silva, Maroševiæ, Celèiæ, Milatoviæ.

Veæ u 52. minuti Gorica je izjednaèila rezultat nakon Å¡to je domaæi obrambeni igraè rukom izbacio loptu ispred nekog od napadaæa Gorice  u prilici za postizanje pogotka. Sedmak je bio siguran izvoðaè kaznenog udarca.
Do kraja se rezultat nije mijenjao, a igraèi Žminja su u svega 3-4 akcije uspjeli doæi do kaznenog prostora Hadžiæa, koji gotovo da i nije imao posla.
U srijedu u 14:30 igra se utakmica protiv zenièkog Èelika, dok æe u èetvrtak Goricu testirati Pomorac iz Kostrene. Za subotu je dogovorena još jedna vrlo jaka provjera, pa æe tako nogometaši Gorice pred povratak s priprema odigrati protiv vodeæe momèadi II lige BiH Buduænosti iz Banoviæa.