Buduænost - Gorica 1 - 0

Subota, 13.02.2010.
Pregledano 2793 puta
Foto galerija

NogometaÅ¡i Gorice odigrali su danas u Medulinu na terenu broj 1, èetvrtu pripremnu utakmicu protiv ekipe 1. lige FBiH (po rangu natjecanja to je II liga), ali i doživjeli prvi poraz na pripremama.
Ekipa Buduænosti iz Banoviæa je izuzetno èvrsta, sa brzim protokom lopte i u svakom trenutku znaju što hoæe a brzom igrom i s mnogo trke odlièno prebacuju loptu iz obrane u napad i na taj naèin rade mnogo problema svojim protivnicima.
NogometaÅ¡i Gorice i danas su istrèali bez bolesnih, odnosno nedovoljno oporavjenih Hajduka, Budimira, MaroÅ¡eviæa i Da Silve, te Vidaka, Pavlice, Biljana i Žugaja. U prvom dijelu Gorica je dobro kontrolirala igru koja se u velikom dijelu odigravala na polovici Buduænosti, a u  nekoliko navrata bilo je i izglednijih situacija koje su se trebale i bolje realizirati, pa je mreža Buduænosti ostala netaknuta.
Obrane su tokom èitave utakmice bile bolji dio momèadi i nisu dozvoljavale nikakve ozbiljnije opasnosti pred svojim vratima, pogotovo dok su u Gorici u prvih 55 minuta na mjestu stopera igrali Sabljak i Hodonj, Å¡to æe oèito biti Petraviæeva dobitna kombinacija za prvenstvo. Preseèki (lijevo) i Bogoviæ (desno) se sve viÅ¡e nameæu kao boèni igraèi, a vrlo, vrlo blizu poèetne jedanaestorke je i Dvornekoviæ, èija igra je vrlo konkretna i ozbiljno se nameæe Petraviæu, Å¡to samo dodatno zaoÅ¡trava konkurenciju.
Drugo poluvrijeme je Buduænost kontrolirala igru u veæem dijelu ali prilika nije bilo. Pogodak je postignut u 79 minuti nakon slobodnog udarca Bojiæa sa preko 30 metara, a lopta koja je na šesnaestercu zahvatila Bajtu i promijenila smjer lagano je završila u desnom gornjem uglu nemoænog Hadžiæa.
Unatoè porazu Gorica izgleda vrlo dobro, no prostora ima i pomaka mora biti prema naprijed. Pek i Bajto joÅ¡ uvijek nisu ni blizu razine koja se od njih oèekuje, Sedmak je totalno rezerviran, Ferenèek odlièan u fazi prekida, vrlo borben i èvrst u sredini terena, ali kad ima loptu komplicira i obièno navuèe po nekoliko igraèa na sebe, Å¡to dovodi do pogreÅ¡aka.  Petraviæ æe sa svojim suradnicima morati poraditi upravo na brzini igre i tu ne smije biti popusta u veznoj liniji, jer upravo o inspiraciji tih igraèa, zajedno sa Pekom i Bajtom ovisi i kompletna krvna slika Gorice u borbi za naslov.
Milatoviæ polako ulazi u formu, no realizacija mu je trenutno na drugom kolosjeku, ali znajuæi sve vrijednsti i predispozicije tog igraèa samo je pitanje dana kada æe procuriti i kada æe Milatoviæ ozbiljno narušiti jesensku idilu u napadaèkoj konkurenciji svojim kucanjem na vrata prvog sastava. Ove pripreme su pokazale da se na Maroševiæu osjeæa šestomjeseèna pauza i da je trenutno pravi tek 30 - 40 minuta, no i to æe doæi na svoje, a Josip je još jedan od igraèa koji æe tražiti mjesto u prvih jedanaest. U ovih nekoliko utakmica u Puli mjesto u prvih jedanaest ozbiljno si je narušio Suèiæ, no on još uvijek ima prednost pred ostalima, iako smo uvjereni da ga Petraviæ neæe tolerirati ukoliko konkretnom igrom neæe doprinositi kolektivu, što mu je na kraju i pokazao u utakmicama protiv Èelika i danas protiv Buduænosti.
Veliki napredak na nekoliko prethodnih utakmica pokazao je mladi Celèiæ, da bi danas ušao totalno indisponiran, a nakon nekoliko pogrešaka nešto je prokomentirao treneru da bi ga ovaj udaljio iz momèadi desetak minuta prije kraja utakmice. Iako je Celèiæ u ovoj pripremnoj fazi napravio dva velika koraka naprijed, uspio je to sve vratiti tri koraka unazad na današnjoj utakmici.
Sutra je slobodan dan, koji æe igraèi iskoristiti za razgledavanje Pule, gdje je vrijeme upravo proljetno, a takva je prognoza i za sutra, a veæ od ponedjeljka kreæe se sa novim obavezama prema planu i programu.