Nedjelja, 28.08.2011.
Pregledano 3489 puta
Foto galerija
prenosimo sa Citiportal.hr

NogometaÅ¡i Gorice su vrlo sigurno proÅ¡li kroz Mladinu, u utakmici u kojoj je i jedna i druga momèad imala svojih prilika, no vjetar u leða s kojim su danas vrlo pristrani SuÅ¡ac i njegovi pomoænici tokom cijele utakmice gurali domaæe gotovo da im je i omoguæio neÅ¡to viÅ¡e od ipak na kraju zasluženog poraza. Gorica je povela veæ u 4′ nakon Å¡to je Gegiæ iz auta prebacio pola terena do Konopeka koji glavom prebacuje na drugu stranu, gdje Pek sa oko 8 metara iz trka pogaða suprotni kut vratara Kahline za ranih 0 : 1. Igra se u slijedeæih petnaestak minuta malo primirila, a domaæi su pokuÅ¡avali iz kontri i prekida. U 20′ Buckoviæ nakon kornera sa 5 metara tuèe glavom no Kopriæ odlièno reagira i spaÅ¡ava svoja vrata, a odbijenu loptu èisti danas vrlo sigurna obrana Gorice.Gorica munjevito odgovara, a Å koriæ proigrava Konopeka, koji je sjajno držao svoju poziciju viÅ¡e od metra izvan nedozvoljene pozicije, no Loparac (prvi pomoæni) vidi ono Å¡to nitko na stadionu nije vidio i spreèava Konopeka koji se sam sjurio u Å¡esnaesterac domaæih da odluèi pobjednika veæ u samom otvaranju. Vinogradar pokuÅ¡ava i dalje iz prekida i dugaèkim loptama no Kopriæ i obrana Gorice su vrlo sigurni. U 45′ minuti Nicolas prima loptu u vrlo sumnjivoj poziciji, no dotad vrlo agilni drugi pomoænik (Geler) sada zaboravlja signalizirati zaleðe, Kopriæ zatvara kut, a Nicolas prebacuje vrata sa oko 14 metara u vrlo izglednoj poziciji. Dvije minute kasnije u sudaèkoj nadoknadi Å koriæ izlazi sam pred domaæeg vratara i kada se oèekivalo da æe lagano poentirati on puca direktno u vratara domaæih. Samo minutu kasnije Crnov u lijepoj akciji u kojoj su sudjelovala èetvorica igraèa Gorice protiv dvojice domaæih od dva sjajna rjeÅ¡enja sa proigravanjem suigraèa bira ono najgore i želi sam zavrÅ¡iti akciju, no bezuspjeÅ¡no pa se na odmor odlazi sa minimalnim vodstvom gostiju. U prvom dijelu vidjeli smo i dvije izmjene zbog ozljeda. Prvo je Hrnèeviæa u 25 minuti kod domaæih zamijenio Ristovski, a 6 minuta kasnije zbog ozljede igru napuÅ¡ta i Konopek kojeg mijenja Pejiæ.Gorica je veæ od samog poèetka nastavka odluèila èuvati rezultat, vezna linija se previÅ¡e približila zadnjoj liniji i to je domaæima omoguæilo petnaestak minuta pritiska. U takvoj igri do tada odliènog Božiæa lopta pogaða u ruku u Å¡esnaestercu Gorice, a dosuðeni kazneni udarac bravurozno brani Kopriæ. Kazneni udarac je izveo Perak. Petraviæ je uvidio da veza Å¡kripi te u 65′ i 69′ minuti umjesto Å koriæa i Jankulice uvodi Menzla i Papu. Gorica stabilzira igru na sredini i u jednoj brzoj akciji Pek lomi svoje èuvare te prizemnim udarcem pogaða suprotni kut domaæeg vratara za konaènih 2 : 0. Do kraja utakmice Gorica je sigurno držala sve konce igre u svojim nogama i na kraju ipak zasluženo pobijedila 2 : 0.Sudaèka trojka je vrlo loÅ¡e odradila svoj posao i tokom cijelog susreta bila je dvanaesti igraè domaæima. Domaæima je suðeno baÅ¡ sve, pa i kad su se sjene igraèa ukrižale na travnjaku, dok je s druge strane taj kriterij izostao i tolerirala se èvrsta i oÅ¡trija igra domaæih bez sankcija. U ovoj utakmici su si pomoænici dozvoljavali procjene prekrÅ¡aja u mnogim trenucima kad je glavni sudac bio mnogo bliže lopti nego oni, vrhunac svega je bio zaustavljanje Konopeka u èistoj poziciji, odnosno oduzimanje auta Gegiæu nakon Å¡to su shvatili da je to opasna pozicija po vrata domaæih. No, baÅ¡ zbog tih èinjenica gostima iz Velika Gorice æe ova pobjeda biti itekako slatka, a domaæin se potvrdio kao èvrsta i solidna ekipa i ovdje æe i bez nepotrebnih sudaèkih natezanja mnogi polomiti zube.Gorica:Kopriæ, Gegiæ, Božiæ, Sabljak, Mihalj, Bajto, Crnov, Å koriæ (od 65′ Menzil), Pek, Konopek (od 25′ Pejiæ), Jankulica (od 69′ Papa)trener: PetraviæVinogradar:Kahlina, Vukiæ (od 67′ Boban), MiÅ¡ura, Buckoviæ, perak (od 75′ Dugiæ), Verza, Nicolas, Duèkiæ, Hrnèeviæ (od 25′ Ristovski), MiÅ¡iæ, Kahrimanoviætrener: Gomeracstrijelci: 0 : 1 Pek 4′; 0 : 2 Pek 69′