Pregledano 15877 puta
Foto galerija
Gorica - Vinogradar 2 : 0
Video galerija

Nogometaši Gorice potvrdili su u rutinskoj pobjedi da se nakon 9. odigranih kola II HNL zasluženo nalaze na vodeæoj poziciji. Gorica je u prvom dijelu u potpunosti nadigrala goste iz Mladine i da su napadaèi bili malo prisebniji veæ u prvih petnaestak minuta utakmice trebalo je biti najmanje dva pogotka prednosti za Goricu.

Stanje na semaforu popravio je Pek prekrasnim pogotkom sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca, nakon što je povlaèenjem s leða zaustavljen Igor Hajduk.

U nastavku susreta nogometaši Gorice su pokrili sve prilaze golu, a Vinogradar prividno preuzima inicijativu. U takvoj igri u dva navrata stvaraju opasnije prigode pred vratima, no jednom Buckoviæ visoko prebacuje vrata, dok drugi puta Sabljak ispred Kopriæa na oko 6 metara glavom siloviti udarac gostiju izbacuje u korner.

Gorica je opasno prijetila i u nastavku no u nekoliko navrata domaæi protestiraju na dosta sumnjive odluke prvog pomoænog suca. Najoèitija pogreška dogodila se u 78. minuti kada je gostujuæi igraè glavom loptu prebacio u svoj šesnaesterac do Dvornekoviæa koji postiže pogodak, a pomoænik ga poništava zbog zaleða, koje nije postojalo ni da je loptu Dvornekoviæu ubacio netko od igraèa Gorice - što potvrðuje i izvuèeni snimak iz video zapisa.

U 85. minuti Dvornekoviæ još jednom pretrèava cijelu obranu Vinogradara, te uspijeva gurnuti loptu pored gostujuæeg vratara koji ga naposlijetku ruši. Kazneni udarac izvodi Bajto i pogaða za konaènih 2 : 0.

Do kraja utakmice Celèiæ s jedne strane i Buckoviæ s druge strane propuštaju realizirati najveæe prilike za svoje momèadi u današnjem susretu pa se rezultat nije mijenjao.

Nogometaši Gorice su i u ovoj utakmici pokazali da imaju najbolju obranu lige, te da u konstanti igraju najbolji nogomet. Shvaæamo neèi je želje da u krizi nogometa u HR pod hitno treba iznjedriti kandidate za više domete, no mi se još uvijek samo igramo nogometa i igraèima i struènom stožeru je trenutno najvažnije zadržati odliènu atmosferu u ekipi. U nogometu postoje i pobjede i porazi i ne moraš biti bahat da bi se izgubilo, jednostavno postoje bolji i lošiji dani i u tom kontekstu bolji i lošiji protivnici.

Igraèi Gorice æe veæ u subotu igrati još jedan derbi u Imotskom, èiji su nogometaši pobjedom u Suhopolju najavili visoke domete. Bit æe ovo i doista najteže gostovanje lidera, koji æe u ovoj utakmici nastupiti bez požutjelog Matije Dvornekoviæa, koji je u dosadašnjim susretima bio najopasniji napadaè Gorice.

Petraviæ ima tjedan dana da regenerira momèad, a struèni stožer æe do srijede odluèiti o lokaciji gdje æe nogometaši Gorice odsjesti dan prije utakmice.