Pregledano 4220 puta
Foto galerija
Video galerija
Prenosimo sa Cityportal.hr

Mustafa Menzil je i u ovoj utakmici potvrdio da je igraè koji stvara i donosi bodove te prekrasnim pogotkom u 78' potvrdio da struèni stožer Gorice nije pogrijeÅ¡io ukazavÅ¡i mu povjerenje i u ovoj sezoni. Å ljakeri Å¡palirom baklji otvorili sezonu.Pred neÅ¡to manje od 700 gledatelja nogometaÅ¡i Gorice su po vruæem i sparnom vremenu odlièno otvorili novu sezonu. Prve utakmice su uvijek teÅ¡ke, ma s kime igrali, a Gorici se raspored baÅ¡ i nije nasmijeÅ¡io, jer RudeÅ¡ je ne samo odlièna ekipa koja brani èetvrto mjesto II HNL iz proÅ¡le sezone, veæ i vrlo neugodan gost. A joÅ¡ k tome imali smo i susjedski derbi koji uvijek one sportske tenzije podiže koju stepenicu viÅ¡e. Nakon Å¡to su velikogorièani vjerujemo zaboravili gorèinu neigranja u I HNL, unatoè dosta sparnom vremenu dosta ih se ipak skupilo na gradskom stadionu.Iako se od samog poèetka vidjelo da je Gorica bolji takmac od RudeÅ¡a, utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, ponajviÅ¡e zaslužujuæi smanjenoj koncentraciji domaæih napadaèa. Uspjeli smo nabrojati osam izglednih prilika za pogodak domaæih i dvije RudeÅ¡a, Å¡to u konaènici nikako ne može utakmicu svrstati u red nezanimljivih, a unatoè joÅ¡ uvijek teÅ¡kim nogama i neÅ¡to sporijoj igri po izuzetno visokoj temperaturi, gledatelji ipak mogu biti na kraju zadovoljni viðenim.Nakon poèetnog ispitivanja snaga nogometaÅ¡i Gorice ozbiljnije su krenuli po pogodak tek od 30 minute susreta, a Konopek je u samo dvije minute propustio u dvije velike prilike zapeèatiti sudbinu RudeÅ¡a. Nakon "10 minuta pauze" Gorica opet briljira u samo dvije minute. Prvo gostujuæi vratar Žuna odliènim refleksom odbija udarac Bajte glavom u korner, a samo minutu kasnije Crnov sam ulazi u Å¡esnaesterac i kad su svi vidjeli vodstvo Gorice, Žuna opet spaÅ¡ava. I dok joÅ¡ tribine nisu ni prežalile promaÅ¡aj Crnova, Bajto malo nesigurnijim izbijanjem propuÅ¡ta mladok Belaka pred Kopriæa, no u posljednji tren spaÅ¡ava Tomiæ izbacivanjem lopte u aut. Nekoliko minuta ranije Milatoviæ je pokuÅ¡ao iznenaditi Kopriæa iz daljine no bio je neprecizan.U 45 minuti utakmice i Jankulica izlazi sam pred gostujuæeg vratara koji i ovoga puta izlazi kao pobjednik, a navijaèi Gorice se veæ pomalo poèinju plaÅ¡iti odmazde za tolike promaÅ¡aje. Gorica i u nastavku dominira, a Jankulica u 49 minuti nakon lijepog prodora vraæa na deset metara povratno Peku, koji puca prizemno no Žuna je opet na mjestu. U 60 minuti Å koriæ izlazi sam pred Žunu, ali mladi napadaè Gorice u duhu ranijih promaÅ¡aja svojih suigraèa opet puca visoko preko gola.RudeÅ¡ uzvraæa preko Æubela u 62' minuti èiji je udarac glavom bio zamalo neprecizan, a u 70' Gudelj pokuÅ¡ava iz daleka no Kopriæ je siguran. U 78 minuti na rubu kaznenog prostora je sruÅ¡en Bajto, a Menzil koji je u 66 minuti zamijenio Crnova prekrasnim udarcem preko zida postiže pogodak za zasluženo vodstvo Gorice. Do kraja utakmice vidjeli smo joÅ¡ dvije izgledne prilike Peka no rezultat se viÅ¡e nije mijenjao.Velika Gorica - gradski stadiongledatelja: 650suci: Horvat, Lonèar, Novakstrijelci: 1 : 0 Menzil 78'Gorica: Kopriæ - Gegiæ, Sabljak, Mihalj, Tomiæ - Å koriæ , Bajto, Jankulica (Seferoviæ 75')- Pek, Konopek (Konjeviæ 54'), Crnov (Menzil 66')trener: Damir PetraviæRudeÅ¡: Å½una - Herek, Eteroviæ, Babiæ, Cmreènjak - Belak, Galiæ, Tadiæ (Petkoviæ 83'), Aniæ (Baltiæ 67') - Gudelj, Milatoviæ (Æubel 46')trener: Mate Prskalo