Rudeš - Gorica 1 : 1

Nedjelja, 01.05.2011.
Pregledano 3133 puta

Kiša koja je padala od 20 minute susreta dobrano je okupala hrabre velikogorièke navijaèe koji su došli zdušno bodriti svoje nogometaše u lokalnom derbiju koji se ove nedjelje igrao na stadionu Hrvatskog Dragovoljca.
Gorica je u prvom dijelu bila bezidejna, nepovezana a Rudeš je veæ u 7. minuti došao do prilike no Milatoviæ koji je izbio pred Kopriæa nije imao rješenje, pa su mu Kopriæ i Sabljak oteli loptu.
U 20. minuti nakon jednog centaršuta Galiæ je sa nekih 7 metara glavom pogodio sam lijevi ugao Kopriæa za vodstvo domaæih.
U 29. minuti Bajjto odlièno gaða glavom sa svega 5 metara nakon centaršuta Menzla, no Vincek èudesno brani.
Rudeš je cijelo poluvrijeme bio opasniji, a Šèrbec je svojom brzinom i agresivnošæu stvarao velike probleme obrani Gorice.
U nastavku Gorica se budi i sve èešæe pritišæe prema golu domaæih. U 71. minuti gosti traže kazneni udarac kada je srušen Pek u izglednoj poziciji za pogodak, na oko 7 metara pred domaæim vratarem no Franoliæ se odluèuje za opomenu Peku uz proteste gostiju.
Nekoliko minuta kasnije Pek je opalio iz koljena sa oko 40 metara i topovski preko istrèalog vratara eurogolom izjednaèio rezultat na 1 : 1.
Gorica je do kraja tražila pobjedu a najveæu priliku imao je Crnov kada je izbio sam pred Vinceka po sredini gola, no sa oko 8 metara prebacuje vrata kada je domaæi vratar veæ bio svladan. U sudaèkoj nadoknadi Kopriæ je odliènom intervencijom amortizirao jedan opasniji udarac domaæih pa je na kraju utakmica završila ipak zasluženom podjelom bodova.