Toplo hladno u tjednim ogledima

Utorak, 20.08.2013.
Pregledano 2205 puta
U prva dva dana tjedna Gorica je odigrala dvije prijateljske utakmice i to u ponedjeljak u Odri i u utorak u Lekeniku. I dok su mladiæi Gorice u odri napunili do vrha mrežu domaæina (7:0), drugi dan je u Lekeniku Lonèareviæ u prvom dijelu dao priliku jedanaestorici koja usko konkurira za subotnju domaæu premijeru sa Solinom. Sudeæi po viðenom, nakon poraza od 1:0 Lonèareviæ i struèni stožer imaju mnogo briga pogotovo kod motivacije momèadi da se sve utakmice moraju igrati na isti naèin. Gorica i dalje muèi muku sa realizacijom što se potvrdilo veæ u prvih pet minuta utakmice kada nisu realizirane dvije izgledne prilike (Perièiæ i Težak) da bi nakon toga èitava utakmica zapala u letargiju iz koje se više nije bilo moguæe ni pokušati izvuæi.

Bila je ovo prilika da se nakon dosta izostanaka iz objektivnih razloga zbog tri žuta kartona uigra Karlo Težak, a jedno poluvrijeme odigrao je Luka Hadžiæ. Jedini pogodak pao je pred kraj prvog dijela kada je zadnja linija Gorice neuspješno željela namjestiti nedozvoljenu poziciju, a na taj naèin gurnula dvojicu igraèa domaæina pred Kopriæa kojima nije bilo teško poentirati. Pouke se izvlaèe kroz poraze, a ozbiljnost i hrabrost kroz pobjede. Ovakvih faza nakon priprema uvijek ima i sada je najvažnije da se u slijedeæih nekoliko dana vrate oni koji su evidentno upali u krizu.

U subotu æe se prvenstveno kolo igrati u 17:30 sati, odnosno pola sata ranije no prošlog vikenda, a navijaèi Gorice su uvjereni da æe Lonèareviæ izvuæi maksimum od svojih igraèa za subotnju utakmicu. Motiva ima napretek, a jedan od osnovnih je da Gorica sa momèadi Solina ima iznimno nepovoljan skor (od ukupno 6 utakmica tek jedna pobjeda, èetiri poraza i jedan neodluèeni rezultat), što zasigurno može i mora biti dodatni motiv.