SENIORI - pripremna utakmica

FC ENISEY KRASNOYARSK - HNK GORICA  3:2 (1:2)

MURSKA SOBOTA, Gradski stadion u Bakovcima, subota - 30.06.2018. u 18:00 sati

Gledatelja - 100

Glavni sudac - Andrej Tratnjek, Murska Sobota; 1.pomocni - Nejc Tušak, Murska Sobota; 2.pomoæni - Tomaž Kranjc, Murska Sobota

STRIJELCI - 0:1 Lovriæ u 4.min, 1:1 Kostyukov u 36.min, 1:2 Zwolinski u 40.min, 2:2 Rudnev u 74.min, 3:2 Sarkisov u 85.min

HNK GORICA - Kristijan Kahlina, Petar Lucijan Èurek, Matija Špièiæ, Krešimir Krizmaniæ, Nemanja Ljubisavljeviæ, Mario Marina, Martin Maloèa, Matija Dvornekoviæ, Kristijan Lovriæ, Adam Michal Maslowski, Lukasz Zwolinski,

2.poluvrijeme - Marko Veriga, Damir Žutiæ, Igor Èagalj, Dinko Matoševiæ, Adrian Zenko, Martin Šroler, Tomislav Gudelj, Ivan Blatanèiæ, Luka Mandura, Antonio Æosiæ

Kapetan momèadi – Matija Dvornekoviæ

Trener - Sergej Jakiroviæ

FC ENISEY - Yuri Nesterenko, Pavel Komolov, Yatchenko, Maksim Semakin, Azim Fatullayev, Aleksandr Kutyin, Valeriy Kichin, Mikhail Kostyukov, Shamil Gasanov, Petar Zanev, Marko Obradoviæ

Još su igrali - Mikhail Filippov, Serder Serderov, Mikhail Komkov, Artur Sarkisov, Vladimirs Kamešs, Aleksandr Novikov, David Mildzikhov, Maksim Rudnev, Yegor Ivanov, Pavel Rozhkov, Stanislav Matyash, Artur Maloyan, Maksim Vasilyev, Nikita Chicherin, Aleksandr Kharitonov

Kapetan momcadi - Valeriy Kichin

Trener - Dmitri Alenichev

Utakmica je prekinuta u 86.minuti radi teže ozljede vratara Verige koji je kolima Hitne  pomoæi prevezen u bolnicu u Murskoj Soboti. Nakon što su napravljeni svi nalazi i snimanja u bolnici, Marko je još jedno vrijeme zadržan u bolnici i u noænim satima se vratio u Zagreb.

Konaèni rezultat utakmice ide na dušu suca utakmice koji je napravio veliki previd i pogrešku u 85.minuti kada je priznao pogodak igraèa Eniseya. Nakon što su nakon teškog sudara igraèa, na zemlji ostali ležati Èagalj i nepokretni Veriga, sudac nije zaustavio igru a lopta se odbila do igraèa Yeniseya koji je loptu pospremio u mrežu. Klupa Gorice je jako prosvjedovala nakon nakon svega ali bilo kakva reakacija suca je izostala i nakon što je Veriga iznesen sa terena na nosilima, utakmica je prekinuta.

Slijedeæa utakmica na rasporedu je u èetvrtak, 05.07. u 18:00 sati u Brežicama protiv Slobode iz Tuzle a veæ 07.07. igra se utakmica protiv prvoligaša Rumunjske, Concordie, u Gornjoj Radgoni s poèetkom u 14:00 sati (promijenjen je termin zbog utakmice Hrvatska-Rusija na SP).