Bistra - Gorica 0:2 (0:1)

Nedjelja, 19.10.2014.
Pregledano 2375 puta
Foto galerija
Svi koji su danas odluĆØili nedjeljno popodne provesti uz nogomet u Bistri nisu pogriješili. Obje momĆØadi prezentirale su ĆØvrstu utakmicu bez puno kalkuliranja, a Gorica je potvrdila svoje visoke ambicije, ali i odigrala vrlo kvalitetnu utakmicu. VeƦ sam poĆØetak nagovijestio je da su gosti došli u Bistru po bodove. U 17. minuti Kiš je natjerao domaƦeg vratara da krajnjim naporima saĆØuva svoju mrežu, a svega dvije minute kasnije JerkoviƦ pogaĆ°a gredu iz slobodnosg udarca. U 24. minuti bilježimo dvije odliĆØne prilike Nikole Raka gdje u prvoj sa svega 4-5 metara ne pogaĆ°a okvir vratiju. U 31. minuti Rak odliĆØno pronalazi Kiša koji izlazi sam pred vratara no iz dva navrata ne pogaĆ°a mrežu. Samo minutu kasnije Petanjek šalje dubinsku loptu, a Kiš koristi neodluĆØnost domaƦeg vratara  i postiže pogodak za vodstvo Gorice.

VeƦ u 33. minuti Kiš ponovno juri u kazneni prostor Bistre i iako je mogao i sam završiti akciju nesebiĆØno odigrava DvornekoviƦa, koji iz trka mlako pogaĆ°a domaƦeg vratara. Bistra u 40. minuti prijeti iz kornera no JeleĆØ je zamalo neprecizan. U nastavku domaƦi pokušavaju ozbiljnije tek jednom u 54. minuti, no ubaĆØaj Da Silve ĆØisti obrana Gorice. U 73. minuti CestariƦ ne svira oĆØiti jedanaesterac nad DvornekoviƦem, da bi isti igraĆØ u 87. minuti pobjegao obrani domaƦih i postigao pogodak za vodstvo i zasluženu pobjedu Gorice 2:0.