Ispuštena pobjeda

Luèko - Gorica 2:2 (0:2)

Srijeda, 08.10.2014.
Pregledano 2498 puta
Sve do 60. minute utakmice nitko na stadionu Luèkog nije sumnjao da æe Gorica nakon 0:2 ispustiti pobjedu. Do tada sve je bilo na strani Gorice. Lopta na zemlji, kontrola igre i prilike, a Luèko je dolazilo u šansu tek kada bi im to obrana Gorice dozvolila poigravanjem.

Veæ u èetvrtoj minuti Kiš je s pola terena lobom umalo iznenadio Hendiju. U 9. minuti Dvornekoviæ nakon preciznog proigravanja Janèetiæa izlazi sam pred domaæeg vratara, no vrlo neozbiljno i nonšalantno za njegov kalibar upropaštava najbolju priliku utakmice.

U 18. minuti Rak krade jednu loptu na centru i sam prolazi u šesnaesterac, a njegov udarac od bloka ipak završava u mreži. Luèko je priprijetilo iz dvije situacije no ni Aralica ni Radalj nisu bili koncentrirani.

U 33. minuti Rak lijepo proigraa Kiša koji prolazi vratara a unatoè pokušaju fauliranja od strane Hendije ne pada veæ ulazi u mrtvi kut, no nesebièno povratnom loptom asistira Dvornekoviæa koji iz trka pogaða za 2:0. U nastavku odmah u 46. minuti Labudoviæ je neoprezan a Dediæ umalo kažnjava propust. U 51. minuti domaæi igraè odbija rukom jednu loptu u svok kaznenom prostoru no Lovriæ se pravi da nije vidio. U 52. minuti Kiš se odlièno oslobaða igraèa i tuèe sa visine kaznenog prostora, no lopta pogaða vratnicu veæ svladanog Hendije. Nažalost, u 60. minuti jedan od ponajboljih igraèa Gorice Janèetiæ nije zatvorio Slavicu koji je ušao u kazneni prostor a kapetan Gorice mu je bio na leðima. Slavica pada za kazneni udarac za domaæe a Lovriæ Janèetiæu pokazuje crveni karton. Dediæ gaða u malu mrežicu a Kopriæ je bio nemoæan.

Sve do 84. minute Luèko je pokušavalo izjednaèiti a Gorica je uspješno rješavala sve probleme. Kotrmanoviæ je probio po boku, centaršut je Mužek imao na glavi, ali je na lotu išao nogom i promašio, Petanjeka je lopta preskoèila, a Zelenika se netom prije centaršuta na njega nalazio u debelom zaleðu iz kojeg se izvukao samo trenutak prije nego što je lopta došla do njega i postigao izjednaèujuæi pogodak.

Nakon svih nesreæa iz domaæih utakmica izgleda da i dalje sreæu treba izazvati. Èinjenica je da je Gorica u drugom dijelu morala tražiti još malo više agresivnosti u obrani i mirnoæe u napadu, jer ova utakmice se unatoè svim pehovima trebala dobiti ranije. No, veæ u nedjelju je prilika za popravni protiv Dugopolja, nažalost bez kapetana Janèetiæa, no red je da kod kuæe okrenemo tradiciju protiv momèadi koju pune dvije godine nismo pobijedili na domaæem terenu.