Segesta - Gorica 0:2 (0:1)

Subota, 23.08.2014.
Pregledano 2449 puta
Foto galerija
Nije ovo bila utakmica u kojoj se umiralo od ljepote. Segesta je unatoè dobroj igri i pobjedom u Luèkom u utakmicu ušla bojažljivo s namjerom da što duže saèuva svoja vrata i bez prevelikih pretenzija prema naprijed osim pokojeg izleta Hrnèeviæa. Gorica je pokušavala pronaæi ideju kroz zgusnutu obranu Segeste, a veæ u 5. minuti u lijepoj kombinaciji Dvornekoviæ zamalo dovodi goste u prednost.

Svega pet minuta kasnije Mihaljeviæ testira vratara domaæih iz daljine, zamalo neprecizno. Deset minuta kasnije Kiš dodaje Mihaljeviæu i kada su svi oèekivali da æe mladi igraè Gorice poentirati on se nepotrebno vraæao u sredinu i prilika je propala. Segesta osim dalekometnog ubaèaja Hrnèeviæa pred gol i nespretnog pokušaja glavom Borkoviæa nije imala drugih prilika. U 28. minuti nakon nekoliko odbijanja lopte od obrambenih igraèa Gorice Hrnèeviæ pokušava pored Žutiæa iznuditi kazneni udarac no Mlakar ipak nije toliko naivan.

U 31. minuti Jerkoviæ sa više od 30 metara puca prema golu, a jak udarac Kiš na rubu šesnaesterca skreæe u kontra stranu i vara domaæeg vratara za 0:1 Gorice. Do kraja poluvremena bilježimo još pokušaje Nikole Raka i Mihaljeviæa ali rezultat se nije mijenjao. U nastavku Segesta nešto otvorenija, no svi pokušaji domaæih išli su s desne strane uz pokušaje ubaèaja, što je obrana Gorice i više nego lako èistila.

U 65. minuti Hrnèeviæ ponovno pokušava nadmudriti glavnog suca simulirajuæi prekršaj na rubu kaznenog prostora no ovaj puta ga Mlakar nagraðuje žutim kartonom. Samo èetiri minute kasnije Kiš izlazi sam malo iskosa sa lijeve strane, domaæi vratar je nekoliko metara izvan linije gola, a lukavi lob završava zamalo preko gola. Segesta i dalje pokušava iz prekida, ali Kopriæ je siguran u svim situacijama. a u 89. minuti nakon lijepe asistencije Marka Kepèije  Dvornekoviæ postiže konaènih 0:2 za goste.