Velika pobjeda

Gorica - Bistra 2:0 (2:0)

Pregledano 3352 puta
Foto galerija
Otvaranje II HNL nije moglo poželjeti ljepši ambijent, a veƦ dugo gradski stadion i zapadna tribina nisu bili tako ispunjeni. Rano je reƦi da li se nogomet vratio u Veliku Goricu, no da je osjeƦaj dobar to nitko neƦe poreƦi. Gorica je na travnjak istrĆØala bez JanĆØetiƦa koji je prije tjedan dana zaradio upalu pluƦa, a trener LonĆØareviƦ u zadnji ĆØas je najavljenog KovaĆØiƦa zamijenio MandiƦem. Gosti iz Bistre u Veliku Goricu su stigli s velikim respektom prema Gorici kojoj je bilo dovoljno prvih 16 minuta da riješi utakmicu.

Gorica je od samog poĆØetka zagospodarila terenom, a nakon nekoliko prijetnji prema vratima gostiju Kiš je u 9. minuti DvornekoviƦevu gredu pretvorio u zasluženo vodstvo Gorice. DomaƦin nije stao, a u 16. minuti Rak zamalo pogaĆ°a no ƈondriƦ prebacuje lotu preko grede u korner. Ipak, iz kornera nakon centaršuta Raka, Petanjek skreƦe glavom do Kiša koji zakucava loptu pod gredu za nedostižnih 2:0. Gorica je u prvih 45. minuta odigrala sigurno uz potpunu kontrolu igre, a u nekoliko ozbiljnih situacija mogli su domaƦi još i podebljati vodstvo. U nastavku prvo lijepa akcija Gorice po desnoj strani završava u korneru, a nakon toga DvornekoviƦ je srušen u prodoru u 53. minuti u kaznenom prostoru gostiju, no sudac Horvat nije mislio da je to dovoljno za kazneni udarac, a DvornekoviƦu dodijelio neopravdano Å¾uti karton.

Do kraja utakmice Gorica je ostavila Bistri više prostora i odigrala taman koliko je potrebno za upisivanje tri vrijedna boda na startu sezone. Bistra je tokom cijele utakmice imala mnogo respekta i koĆØnice da bilo što pokuša napraviti na polovici domaƦih pa je utakmicu završila bez ijedne izraĆ°ene prilike za postizanje poĆØasnog pogotka.

Gorica u slijedeƦem kolu (subota 23.08.) gostuje u Sisku protiv Segeste.