REZULTAT I STRIJELCI:

1 : 0   Gracin u 14. minuti
1 : 1   Piculik u 37. minuti
2 : 1   Strulan u 45. minuti

Nesretan poraz na zavrÅ¡etku polusezone. Nakon utakmice prstiæa, teren je bio izuzetno težak za igru i kao da je viÅ¡e pogodovao gostujuæoj momèadi. NaÅ¡i igraèi u prvom su dijelu igre odigrali vrlo dobru utakmicu. Bolje smo otvorili utakmicu i bolje smo se snalazili na teÅ¡kom terenu za igru te potpuno zasluženo poveli zgoditkom Gracina 1:0, Å¡to je bio i rezultat poluvremena. Poèetak utakmice zapoèo je naÅ¡om inicijativom i suparnièka se momèad morala orijentirati na obranu. Na trenutke, svi gostujuæi igraèi bili u vlastitom prostoru ispred golmana i praktièno su svi branili gol. U tom periodu igre ni težak teren nije bio nikakva zapreka naÅ¡im igraèima da prikažu dopadljivu igru. Stvorili smo dvije izuzetno dobre prigode za postizanje zgoditka, kada je bilo teže „promaÅ¡iti vrata“,  ali naÅ¡i igraèi su bili potpuno dekoncentrirani u zavrÅ¡nici. Na odmor smo otiÅ¡li sa vodstvom od 1:0 ali je bilo oèito da se gosti neæe lako predati u nastavku igre.
U nastavku utakmice podjednaka igra obje momèadi. Kako je vrijeme odmicalo, gosti stvaraju sve više izglednih šansi pred našim vratima i sredinom drugog poluvremena uspijevaju iz jedne dobre akcije izjednaèiti rezultat. Ovaj zgoditak kao da je goste dodatno motivirao jer u tom periodu igre bili su bolji i postižu u 45. minuti i drugi zgoditak za vodstvo 2:1. Naši igraèi u tom trenutku kreæu svi u napad i pokušavaju izjednaèiti rezultat ali danas nas ni „sreæa nije mazila“. Rezultat je do kraja utakmice ostao nepromijenjen i igraèi mogu samo žaliti jer smo danas zaslužili puno više od ovog poraza.
Ovime je prekinut uspjeÅ¡an pobjednièki niz iz nekoliko prethodnih kola, ali „glavu gore“. Možemo samo napomenuti da je bilo malo viÅ¡e sreæe i koncentracije u pojedinim susretima, momèad je mogla zavrÅ¡iti u samom vrhu tablice. Ipak, naÅ¡a je momèad prikazala dobar i efikasan nogomet te pokazala da je kvalitetnija od veæine momèadi u ligi. Vjerujemo da æe na proljeæe to i dokazati. Zato kompletnoj momèad s trenerom sve pohvale za postignute rezultate u ovoj polusezoni.

**********************************************************************************************************

PRSTIÆI  1. – Liga NS Zagrebaèke županije

Velika Gorica - 20.11.2010. u 09.30 sati  -  13. kolo

HNK „Gorica“ – N.K. „Bistra“  ......... 4 : 1 (3:0)

4 : 1   Cvitanoviæ u 40. minuti

Ova momèad je zavrÅ¡ila zadnje kolo ove jeseni na naèin kako je i igrala cijelu polusezonu  – pobjedom. Na blatnjavom terenu koji je znatno utjecao na kvalitetu igre, posebno naÅ¡e momèadi, naÅ¡i su se igraèi bolje snalazili i potpuno zasluženo pobijedili uvjerljivim rezultatom. Ovime je nastavljen vrlo uspjeÅ¡an pobjednièki niz iz prethodnih kola i sada uvjerljivo držimo drugo mjesto sa samo jednim porazom od lidera prvenstva, momèadi Intera.
Otvaranje utakmice, posebice u prvih 10. minuta zapoèelo je „furioznom“ igrom naÅ¡e momèadi i vrlo uvjerljivim vodstvom od 3:0. Posebno raspoložen u danaÅ¡njoj utakmici bio je Lovro Cvitanoviæ koji je postigao tri zgoditka, jedan ljepÅ¡i od drugog. U tom dijelu igre,  gostiju praktièno „nigdje nije bilo“. Imali smo napad za napadom i gostujuæa momèad bila je pritisnuta na svoju polovicu i praktièno branila gol sa svih osam igraèa. Èak ni težak teren nije bio nikakva zapreka naÅ¡im igraèima da prikažu lijepu i efikasnu igru.
U nastavku utakmice gosti kao da su oporavili od poèetnog šoka i nastojali su preokrenuti rezultat. Sve njihove napade naša je obrana uvjerljivo zaustavljala i otklanjala svaku opasnost ispred našeg gola. Ipak, nakon jedne dobro izvedene akcije gostiju u našem kaznenom prostoru, naša obrana ruši gostujuæeg igraèa broj 9 i sudac potpuno opravdano pokazuje na bijelu toèku. Gosti uspješno realiziraju 9 m i smanjuju rezultat na 1:3. Ovaj zgoditak kao da je dodatno motivirao naše igraèe koji nastavljaju s dobrim akcijama pred suparnièkim vratima. U tom periodu igre imali smo nekoliko izglednih šansi koje nismo realizirali. Rezultat se nije mijenjao sve do posljednje minute kada nakon jedne lijepe akcije nekoliko naših igraèa, Cvitanoviæ postiže zgoditak za konaènih 4:1.
          Veæ smo nekoliko puta isticali, a to se pokazalo i u ovoj utakmici, da je naÅ¡a momèad jednostavno bolja i kvalitetnija od veæine momèadi u ligi. I u danaÅ¡njoj utakmici svi igraèi dali su svoj puni doprinos.  Raspoloženih igraèa bilo je puno ali ipak istièemo trostrukog strijelca  Cvitanoviæa. Kompletna momèad s trenerom zaslužuju pohvale za joÅ¡ jednu uvjerljivu pobjedu i za postignute rezultate u ovoj polusezoni.