Juniori osvojili kup Nogometnog središta

JUNIORI - FINALE kupa Nogometnog središta Velika Gorica

NK BAN JELAÈIÆ - HNK GORICA  0:3 (0:1)

Vukovina, igralište NK Ban Jelaèiæ, 04.06.2014. u 18.30 sati

Gledatelja - 150

Suci: Ilija Milièeviæ, Velika Gorica; Ivan Mihalj, Velika Mlaka; Marko Èužiæ, Velika Gorica; Delegat: Zlatko Petrac, Velika Buna
HNK GORICA - Matija Fabeèiæ, Mateo Nikiæ (Lovrekoviæ od 76. minute), Ivan Zagorec, Valent Kuhek, Vladimir Vinkoviæ, Domagoj Tièariæ, Matej Skrbin, Hrvoje Krstanoviæ (Hrkovac od 62.minute), Mato Barišiæ (Pirša od 69.minute), Dominik Straga, Filip Dianeževiæ,

Prièuvni igraèi: Tomislav Zekiæ, Dominik Štefan Pirša, Fabrizio Hrkovac, Mark Lovrekoviæ

Kapetan momèadi – Vladimir Vinkoviæ

Trener - Zoran Tomèiæ

Predstavnik kluba - Mario Škrablin
NK BAN JELAÈIÆ - Kruno Šipušiæ, Bruno Radaè (Josipoviæ od 80. minute), Krešo Šipušiæ, Ivan Horvaèiæ, Josip Risonjiæ, Josip Vuksan (Æosiæ od 69. minute), Filip Radiæ (Popovèiæ od 83.minute), Tomislav Sremiæ, Josip Matiæ, Mile Anðeliæ, Davor Jerkoviæ (Oreškoviæ od 83. minute)

Prièuvni igraèi: Ivan Èanèar, Domagoj Gmižiæ, Marko Æosiæ, Mateo Božuriæ, Kristijan Popovèiæ, Toni Anton Josipoviæ, Gabriel Oreškoviæ

Kapetan momèadi - Krešo Šipušiæ

Trener - Stiven Žitnik

STRIJELCI - 0:1 Barišiæ u 43.minuti, 0:2 Krstanoviæ u 50. minuti, 0:3 Straga u 64.minuti,
Nakon utakmice kadeta i juniori su pobjednièki završili ovogodišnje kup natjecanje i u finalu pobijedili domaæu momèad rezultatom 3:0. Pomalo je bilo iznenaðenje današnje finale protiv Bana Jelaèiæa ali je ova momèad u polufinalu uvjerljivo pobijedila momèad Udarnika rezultatom 4:0 i zaslužena se plasirala u finale u kojem su odigrali dobru utakmicu i prikazali dobru igru. Meðutim, poèetak utakmice pokazao je da je naša momèad kvalitetnija i bolja jer se igra veæim dijelom odvijala na polovici terena i pred golom domaæe momèadi. Stvarali su naši igraèi prilike tijekom prvog dijela utakmice ali mreža je mirovala sve do pred sam završetak prvog poluvremena kada Barišiæ dovodi našu momèad u vodstvo što je bio ujedno i rezultat prvog dijela utakmice. Nastavak je donio reprizu prvog dijela i veæ u 50.minuti Krstanoviæ poveæava vodsvo na 2:0 da bi u 64. minuti Straga postigao i treæi pogodak što je bio konaèni rezultat utakmice. I nakon visokog vodstva naši igraèi nastavljaju sa prigodamapred domaæim golom ali u završnici nije bilo potrebne mirnoæe i koncentracije za još uvjerljivije vodstvo. Do kraja utakmice treneri obje momèadi dali su prigodu svim igraèima s klupe a mreže se nisu tresle do kraja utakmice.Èestitke našim igraèima i treneru na osvojenom kupu a do kraja sezone ostaju još dva kola a potom na kratki zasluženi odmor i jer krajem srpnja poèinju pripreme za slijedeæu sezonu. Pehare su momèadima podijelili i uputili èestitke, tajnik nogometnog središta Stjepan Petrac, èlan IO Zlatko Petrac i predsjednik NK Ban Jelaèiæ Tomislav Pedišiæ.