Juniori minimalno poraženi u finalu seniorskog kupa

Utorak, 20.05.2014.
Pregledano 2075 puta
Foto galerija
Gorica tradicionalno veæ treæu godinu gura svoju juniorsku momèad u kupu nogometnog središta Velike Gorice, a mladost Gorice veæ treæu godinu završava spomenuto natjecanje u finalu. I dok su prije dvije godine mladiæi Gorice nadvisili Udarnik u finalnoj utakmici u Vukovini dvije godine kasnije igrao se uzvrat u kojem je Udarnik bio domaæin i sa 1:0 na kraju ipak zasluženo osvojio kup.

Juniori Gorice su imali svega jedan dan odmora nakon teške prvenstvene utakmice u Dubravi, a nažalost nije bilo opcija igrati tu utakmicu dan kasnije pa je zbog izostanaka nekolicine trener Tomèiæ posudio vršnjake iz seniora koji su u prvenstvu imali manju minutažu (Kovaèiæa, Striku i vratara Šuškoviæa) te Damira Žutiæa koji je jedini danas zaigrao iz standardne postave seniora Gorice. Bila je to prigoda i za struèni stožer Gorice (Lonèareviæ, Èalo) koji je iz hladovine pratio utakmicu da vidi ima li meðu ovim mladiæima materijala za nešto više.

Pogotkom iz prvog dijela Udarnik je na kraju slavio sa 1:0. Svakoj momèadi je pripalo po poluvrijeme, a mladost Gorice prema prilikama u drugom dijelu bila je jako blizu izjednaèenju, no nedostajalo je malo sreæe. U dva navrata su domaæi veæ bili svladani, no u prvom je vratnica sprijeèila da lopta Žutiæa pored veæ savladanog Žugaja uðe u mrežu, a u 77. minuti utakmice Gorica je iz èiste situacije izjednaèila no linijski sudac Meiæ je uz veliko negodovanje kibica Gorice presudio da se rezultat ipak do kraja neæe mijenjati.

Pehare i medalje podijelili su gradonaèelnik Barišiæ i njegov zamjenik Kolarec, a mladost Gorice je i ovaj puta potvrdila da se gotovo ravnopravno može nositi sa svim velikogorièkim seniorskim klubovima,  unatoè èinjenici što u momèadi prevladavaju ulazni juniori uz pokojeg kadeta. Nažalost teško je davati ocjenu o moguænostima pojedinaca za konkurenciju u II HNL, jer ova utakmica je tek buduæa razina IV HNL, a i danas se vidjelo da mnogima nedostaje ta razina seniorskog iskustva i èvršÃ¦eg nogometa, no takve predodžbe i ocjene æemo ipak ostaviti za struku.